ساخت و بازسازی باغ ویلا

بهترین طراحی و بازسازی باغ ویلا به صورت لوکس و کلاسیک در ژوپین کمپانی

دیگر دسته بندی ها
ساخت و بازسازی باغ ویلا
بازسازی ویلای شاهنامه
بازسازی ویلای شاهنامه

بازسازی، مرمت و بهسازی یکی از مهم ترین پروسه های عمرانی است که از دیرباز تا کنون به آن توجه می شده است. دلیل آن هم نگهداشتن ابنیه های ...


طراحی و ساخت باغ ویلا نیاز به مهارت ها و تحصیلات مربوطه دارد. داشتن چنین ویژگی هایی کمک می کند تا یک باغ ویلا زیبا طراحی کنید. زمانی که دانش و تخصص این کار را داشته باشید، زمینی بی آب و علف را تبدیل به بهشتی کوچک می کنید.

طراحی و ساخت باغ ویلا را می توانید به دست مهندسان شرکت ژوپین بسپارید که تجربه کافی همراه با دانش عالی در این زمینه را دارند. اما در ساخت باغ ویلا نیز باید به نکته هایی توجه نمود که قصد ما در نشر این مطلب، بازگو کردن زوایای مختلف طراحی باغ ویلا می باشد.

در طراحی باغ ویلا برخی عقیده دارند که باید گونه های گیاهی و درختان متنوع در آن استفاده شود تا مکانی عالی ساخته شود. اما نظر مهندسان ژوپین این نیست، زیرا ما به جزئیات اهمیت می دهیم. علاوه بر زیبا سازی فضای بیرونی که تنها مختص چشم انداز است، بنایی زیبا را هم برای استراحت طراحی می کنیم.

مهم ترین نکته در طراحی باغ ویلا این است که باید هماهنگی میان رنگ گیاهان، باغچه های متعدد، نوع متریال ها و مصالحی که در باغ ویلا به کاربرده شده، به خوبی رعایت شود. به عنوان مثال استفاده از چوب ترمووود می تواند در فضای داخلی باغ ویلا، نمایی فوق لوکس را ارائه دهد.
  
مثال دیگر این که در طراحی باغ ویلا باید به نوع سازه داخل باغ دقت کرد. اگر سازه داخل باغ چوبی است، باید گل ها و گیاهانی مورد استفاده قرار بگیرند که تناسب خوبی را ایجاد کنند. یا اگر سازه داخل باغ ویلا فلزی است، باید گیاهان و درختان به سبک دیگری از طراحی، در طراحی باغ اعمال گردد.

اما برخی می خواهند در طراحی باغ ویلای خود تمامی اجزای سنتی ( مصالح سنتی و طراحی سنتی) حفظ شود،تا مکانی نوستالژیک را ایجاد کنند. اما برای داشتن یک باغ ویلا لوکس، باید تمامی متریال های روز همراه با دانستنی های مهم درباره قوانین فنگ شویی را به خوبی رعایت کرد.

طراحی باغ ویلا با سبک های مختلف

طراحی باغ ویلا می تواند به سبک های مختلفی نظیر سبک کلاسیک، سبک مدرن یا سبک نئو کلاسیک انجام شود. البته این نوع سبک طراحی باید با طراحی خود ویلا هم هماهنگ باشد. به عنوان مثال شما یک ویلا فلت، ویلا دوبلکس یا ویلایی کلاسیک را می پسندید.

 پس به طور حتم باید محوطه سازی و طراحی باغ ویلا هم به همان سبک صورت بگیرد. البته عده ای هم علاقه مند به طراحی روستیک هستند که تنها المان های به کاربرده شده سبب تمایز آن ها می شوند. در ادامه با سبک برخی از طراحی های باغ ویلا آشنا می شوید.

طراحی باغ ویلا به روش روستیک

اگر شما علاقه مند به کُنده های چوبی و اَلوار هستید، بهترین پیشنهاد برای طراحی ویلا باغ، روش روستیک می باشد. در روش روستیک شومینه های گازی اما شبه چوبی، آلاچیق های چوبی (چوب پلاست یا شبیه چوب)، نیمکت و میز هایی الوار نما دیده می شود.

طراحی ویلا باغ به سبک مدرن

در این نوع طراحی ویلا باغ از جعبه های گل یا همان فلاور باکس استفاده می شود. پرگولاهای به کاربرده شده در این نوع طراحی باغ اصولا فلزی هستند و از چوب ترمووود برای شومینه گازی استفاده می شود. این سبک بیشتر برای مینیمالیست ها مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی ویلا باغ به سبک کلاسیک

دوست داران زرق و برق و مکان های شاهانه، ترجیح می دهند طراحی باغ ویلای آن ها به طور کلاسیک انجام شود. نمونه بارز آن هم قصر های شاهانه است که المان های اصلی در این نوع طراحی، سنگ می باشد. راه رو های سنگی در میان فضای سبز، برکه مصنوعی سنگی، پل های سنگی روی برکه و آلاچیق ها نیز از جنس سنگ هستند. اما در تمامی طرح های ذکر شده جوی صمیمی، دوستانه و فرح بخش در محیط باغ ویلا ایجاد خواهد شد.

ضوابط و اصول طراحی باغ ویلا

از مهم ترین اصول طراحی باغ ویلا، سنجش و ثبت کردن متراژ و ابعاد زمین ویلا باغ است. دومین اصول دیگر دقت به جهات طلوع و خورشید آفتاب است که در طراحی باغچه ها کاربرد دارد. طراحی استخر، آبنما، باربیکیو، پارکینگ، فضاهای مورد نیاز کارفرما و قرار گرفتن ساختمان درون باغ، سومین اصول در ضوابط طراحی ویلا باغ است.

راه های ارتباطی مناسب میان ساختمان و محوطه باغ و باغچه ها هم باید به طور اصولی و درست رعایت شود. زیرا در زمان رفت و آمد ساکنین باغ مشکلی پیش نیاید. نورپردازی و نورگیری محوطه داخلی ویلا باغ، دقت به طبقات بنای داخل باغ و ... از دیگر اصول های طراحی باغ ویلا می باشد. البته از انتخاب کردن نوع مصالح و متریالی که در باغ استفاده می شود هم نباید چشم پوشی کرد.

توجه به رنگ گل ها و گیاهان در طراحی ویلا باغ

انتخاب رنگ  درست می تواند در روحیه و جلوه های بصری فرد بیننده تاثیر به سزایی بگذارد. از این رو استفاده از ترکیب رنگسبز و قهوه ای که هر 2 نشان دهنده حس زندگی هستند می تواند بسیار عالی باشد. استفاده از شینگل (نوعی سقف شیب دار)به صورت آسفالتی هم می تواند کار طبیعی تری جلوه دهد هم این که در کاهش هزینه های بازسازی ویلا کمک کند. اگر قصد دارید یک باغ ویلای سنتی داشته باشید، حتما از رنگ های قهوه ای و سبز استفاده نمایید. ضمن این که استفاده از رنگ سفید برای دیوارها می تواند منظره ای زیبا تر پدید آورد. 

میز و صندلی از مهم ترین اجزای طراحی باغ 1000 متری

در طراحی باغ 1000 متری میز و صندلی  جزء مهم ترین وسایل درون باغ است. استفاده از مبلمان و نیمکت های هماهنگ با طراحی باغ ویلا، می تواند هارمونی فوق العاده ای را در محوطه داخلی و خارجی باغ ایجاد کند. وجود المان ها و مصالح های مورد استفاده در ویلا باغ، بیانگر احساسات می باشد که از دیر باز تا کنون رواج داشته است.

قصرها و کاخ های قدیمی بهترین الگو برای نشان دادن شکوه و جلال بوده اند. با این که در حال حاضر نمی توان از متریال های گران بهاء نظیر طلا و نقره و دیگر جواهرات قیمتی بهره برد. اما با طراحی درست و اصولی همراه با به کارگیری بهترین مصالح، می توان قصری شبیه کاخ ها را ساخت.

در طراحی باغ ویلا های قدیمی و کاخ ها از فضاهای سبز بزرگ و وسیع به طور مستطیلی استفاده می شد. زیرا بیانگر عظمت آن مکان بود. البته هنوز هم در طراحی کلاسیک باغ ویلا نیز چنین ویژگی در نظر گرفته می شود. استفاده ااز مبل های راحتی برای باغ ویلای مدرن مناسب بوده و استفاده از مبلمان سلطنتی یا همان کلاسیک، برای باغ هایی با همان سبک، مرتبط می باشد.

اصول محوطه سازی ویلاباغ

محوطه سازی باغ ویلا با توجه به سلیقه صاحب باغ، می تواند به هر روش و سبکی باشد. به این گونه که اگر شما به دنبال سبک مدرن در محوطه سازی ویلای خود هستید، باید از متریال های غیر متقارن استفاده نمایید. اما در ساخت و طراحی ویلا باغ به شبک کلاسیک، تمامی اجزا داری تقارن هستند.

در هر حال نمی توان اجباری برای طراحی یا بازسازی باغ ویلا، در نظر گرفت. همین موضوع باعث می شود تا کارفرما تمامی سلایق خود را بیان کرده و با توجه به آن، طراحی و پیاده سازی باغ ویلا انجام شود. همانطور که می دانید، هر کاری چهارچوب و اصول خود را دارد که در ذیل مطلب ذکر می شود.

مهم ترین نکته در محوطه سازی ویلاباغ؛ نورپردازی درست و روشنایی محوطه باعث می شود تا فصایی خاص ایجاد شود. از دیگر نکته ها در اصول محوطه سازی باغ ویلا طراحی و ساخت نشیمنگاه یا آلاچیق است. ضمن این که آتشدان، باربیکیو و سایه بان هم باید در طراحی وجود داشته باشد.

تعبیه کردن فضایی برای پارکینگ خودروی میزبان و میهمانان هم از دیگر اصول محوطه سازی است. زمین بازی نیز می تواند با توجه به درخواست کارفرما طراحی شود. استخر سرپوشیده و روباز همراه سونا و جکوزی هم نباید فراموش شود. تیغه چینی درست برای مشخص نمودن جویبار یا آبراهه های کوچک هم مسئله ای مهم در محوطه سازی ویلاباغ می باشد.

تناسب سنگ پشت حیاط ویلا با محوطه ویلا

زمانی که از شینگل سقفی از نوع سنگ، در سقف ویلا باغ استفاده کرده اید، نشان از عظمت و شکوه می دهد. از این رو باید به این موضوع توجه کنید که فرم کلی ساختمان ویلا و رنگ های استفاده شده در آن، تناسخ و هارمونی با هم داشته باشند. این بدان معنی است که متریال های به کاربرده شده در ساختمان، محوطه و ... باید هماهنگ باشند.

ژوپین کمپانی در کنار شماست تا با بهترین ایده های طراحی باغ ویلا یا بازسازی باغ ویلا همراه شما باشد تا در زمان مشخص شده و با بهترین متریال های روز به شما کمک کند. طراحی ویلا باغ دوبلکس، ویلا باغ به سبک کلاسیک، بازسازی ویلا مدرن و ... تنها بخش کوچکی از تخصص های این شرکت فنی و مهندسی است.

سقف شینگل چیست؟

سقف شینگل به سقف های شیبدار گفته می شود که دارای انواع مختلفی می باشد. سقف شینگل به دلیل تنوع رنگ بالا می تواند با تمامی متریال ها و رنگ های موجود در باغ هماهنگ شود. همین امر اجازه می دهد کارفرما با توجه به سلیقه خود و سازگاری آن با محوطه سبز باغ ویلا، هماهنگ شود. با این که رایج ترین نوع سقف شیبدار شینگل رنگی است. اما می توان از آسفالت و بتن هم برای سقف شینگل استفاده نمود.

شینگل با طرح چوبی برای افراد طبیعت پسند، شینگل آسفالتی برای کسانی که به دنبال رنگ های متنوع هستند و شینگل سنگی برای افراد لوکس پسند مناسب است. در مورد سقف های شیبدار باید به این مسئله توجه شود که به درستی سقف جایگذاری گردد تا در زمان بارندگی، ریزش آب نداشته باشد.

طراحی باغ ویلای کلاسیک و نوستالژی

در طراحی باغ ویلای کلاسیک یا نوستالژی می توان خاطرات خانه مادربزرگ ها را زنده کرد. یک حوض در داخل حیاط همراه با درخت و شمعدانی های زیبا، تخت چوبی برای استراحت و لَم دادن. تمام همه این خاطره ها می تواند با طراحی ویلا باغ به سبک سنتی، دوباره زنده شود.

شاید بگویید همه در حال حاضر به دنبال ویلاهای شیک و لوکس هستند. اما هستند افرادی که ترجیح می دهند در ویلا باغ های نوستالژیک اقامت داشته باشند. در طراحی باغ ویلا سنتی سنگ و چوب بهترین مصالح طبیعی برای آن به شمار می رود. زیرا این عناصر طبیعی، زندگی را به جریان می اندازد.

استفاده از آب نماهای زیبا در محوطه باغ حکم؛ همان حوضچه های قدیمی را دارد. استفاده از تخت های چوبی همراه با میز و صندلی های از همان نوع، می تواند بیشترین رنگ و لعاب را به باغ ویلا بدهد. اکسسوری های سنتی که در پاراگراف قبل ذکر شد همراه با گل های شمعدانی، حسن یوسف و ... جلوه ای خاص به محوطه می دهد.

پروژه های ژوپین کمپانی در باسازی باغ ویلا

شرکت فنی، مهندسی ژوپین که از برترین شرکت های موفق در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود، پروژه های مختلف و گوناگونی را مدیریت کرده است. در ذیل این عنوان شما با طراحی باغ 1000 متری در شاهنامه و بازسازی های دیگری که از پروژه های ژوپین بوده است آشنا می شوید.

طراحی باغ 1000 متری شاهنامه؛ توسط ژوپین کمپانی

یکی از پروژه های مهم شرکت ژوپین طراحی باغ ویلا شاهنامه است. طراحی باغ 1000 متری شاهنامه؛ تنها یکی از پروژه های موفق ژوپین کمپانی است. در بازسازی و طراحی این ویلا باغ، که در مقاله ای جدا به آن اشاره شده، می توانید عکس های قبل و بعد بازسازی ویلا را مشاهده کنید.

در طراحی باغ 1000 متری شاهنامه یک پارکینگ بزرگ طراحی شده است. ضمن این که یک باربیکیو، استخر و جکوزی سرپوشیده، باغچه هایی متنوع و رنگارنگ، استفاده از درختان مثمر (مثمر به معنی ثمره دهنده ، میوه) و المان های نوین در طراحی باغ 1000 متری شاهنامه، لحاظ شده است.