دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی منازل یا مکان های تجاری نیاز به تجربه و آگاهی دارد

دکوراسیون داخلی تجاری

دکوراسیون داخلی تجاری

دکوراسیون داخلی مراکز تجاری از بزرگترین تا کوچکترین آن ها در ابتدا نیازمند یک طراحی با اصول و قوانین خود است که باعث پیشرفت؛ رونق و به وجود نیامدن هیچگونه ...

...
دکوراسیون داخلی خدماتی

دکوراسیون داخلی خدماتی

طراحی دکوراسیون داخلی مراکز خدماتی شاید کلمه ای بسیار عجیب باشد. اما این طراحی به گونه ای است که بیشتر مشمول آرایشگاه های زنانه، مردانه، شرکت های خدماتی و ... می ...

...
دکوراسیون داخلی رستوران

دکوراسیون داخلی رستوران

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ها را اگر با اهمیت تر از کیفیت غذا بدانیم، گزافه نگفته ایم. زیرا دارا بودن یک طراحی دکوراسیون داخلی شیک برای رستوران ها می تواند ...

...
دکوراسیون داخلی منازل

دکوراسیون داخلی منازل

دکوراسیون به معنای چیدمان؛ آراستن و مرتب کردن می باشد که در محل های مختلف از جمله مراکز تجاری و‌ مسکونی قابل انجام می باشد. البته در نظر اکثر افراد ...

...
دکوراسیون داخلی آموزشی

دکوراسیون داخلی آموزشی

طراحی دکوراسیون آموزشی یکی از دشوار ترین طراحی های ساختمانی چه در زمان بازسازی و چه در زمان ساخت می باشد که باید با توجه و اهمیت بالا صورت گیرد. ...

...
دکوراسیون داخلی درمانی

دکوراسیون داخلی درمانی

دکوراسیون داخلی درمانی؛ امروزه به یکی از اصلی ترین جوامع در عرصه پزشکی و درمانی تبدیل شده است. در واقع می توان گفت دکوراسیون یک مکان درمانی در مراقبت های ...

...

طراحی دکوراسیون داخلی یک مبحث بسیار مهم در ساخت و ساز، بازسازی، معماری و دیگر رشته های مرتبط است. زیرا زمانی بازسازی آغاز می شود که اول یک طراحی اولیه برای ساختمان و یک طراحی برای دکوراسیون داخلی داشته باشید سپس می توان با توجه به طراحی دکوراسیون داخلی یا ساختمان، اقدام به ساخت و بازسازی کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی در زمان های گذشته زیاد مرسوم نبود که دلیل آن هم امکانات کم، نبود مهندس های مشاور و بودجه بوده است. اما در حال حاضر ژوپین کمپانی مفتخر است که یکی از شرکت های برتر طراحی، ساخت و اجراء دکوراسیون داخلی، معماری و ساختمان سازی می باشد. jupin کمپانی قصد دارد در ادامه این مقاله به شرح نکات ریز طراحی دکوراسیون داخلی بپردازد.

دکوراسیون داخلی چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی یکی از ظریف ترین رشته های معماری است که نه تنها در دکوراسیون داخلی منزل، بلکه در دکوراسیون داخلی فضاهای درمانی، دکوراسیون داخلی تجاری،دکوراسیون داخلی خدماتی و ... کاربرد های فراوانی دارد. حال برخی از این طراحی ها ممکن است بر اساس سبک های مختلفی نظیر سبک کلاسیک، سبک نئو کلاسیک یا مدرن انجام شود.

طراحی دکوراسیون داخلی اگر به صورت اصولی و درست، مطابق با قوانین فنگ شویی اجرا شود، که دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد.  فنگ شویی نوعی طراحی اصیل و کهن است که خاستگاه آن چین بوده و از عناصر طبیعی پیروی می کند.

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ها نیز بحثی دیگر است. در زمان بازسازی، بهسازی و مرمت رستوران یا دیگر مکان ها، باید نکته های مهمی را در نظر گرفت. یکی از این نکته های مهم چیدمان اصولی و درست است تا لذت حضور در آن مکان به خوبی حس شود.

طراحی دکوراسیون داخلی یک فرایند بری ایجاد هارمونی میان وسایل و ویژگی های مکان است تا از متراژ بنا بتوان بیشترین استفاده نمود. در ادامه همراه شرکت مهندسی ژوپین باشید تا با ظریف ترین نکته ها درباره طراحی دکوراسیون داخلی آشنا شوید.

پیشینه طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی در زمان های گذشته به صورت غریزی توسط خود کارفرما انجام می شد. زیرا دانش و اصولی درباره چنین طراحی در دکوراسیون منزل وجود نداشت. اما با گذشت زمان و استفاده از سبک و هنرهای باستانی نظیر سبک رنسانس یا رومی، کم کم طراحی دکوراسیونداخلی چهره ای جدید به خود گرفت.

در حال حاضر بیشتر طراحان دکوراسیون داخلی بر این عقیده اند تا از ساده ترین وسایل بتوانند ایده های جدید و خلاقانه ای را به ثمر رساند. همانطور که شما هم آگاه هستید، طراحی دکوراسیون داخلی دیگر توسط خود کارفرما انجام نمی شود و با بهره گیری از دانش اهل فن، زیبایی فوق العاده را به فضای خانه خود  می دهند.

تفاوت طراح داخلی و دکوراتور

در طراحی دکوراسیون داخلی هیچ تعریفی برای دکوراتور و طراح داخلی نشده، اما می توان چنین حدس زد که طراح داخلی طیف گسترده ای از ظریف کاری ها را باید در نظر بگیرد. دکوراتور هم وظیفه چینش وسایل را دارد اما به طور کلی تفاوت زیادی میان این 2 واژه وجود ندارد.

طراح داخلی را بشناسید

جامعه طراحان داخلی آمریکا، طراح داخلی را چنین وصف می کند. شخص باید تخصص کافی برای طراحی دکوراسیون داخلی و کارایی بالایی داشته باشد که این امر نیز باید با مدرک تخصصی از طریق آموزشگاه های رسمی مربوطه به این رشته کسب شود.

طراح داخلی باید بر برنامه ریزی تاکید ویژه ای داشته باشد. طراحی کاربردی و درست از فضا، ظریف ترین نکته این حرفه به شمار می رود. طراح می تواند در نقشه ها و طرح هایی (پروژه) که باید تنظیم فواصل طرح اول فضا را رعایت کند دست داشته باشد.

با تمام این این تفاسیر یک طراح دکوراسیون داخلی باید از مسائل فنی به درک درستی برسد که این امر تنها با ادامه تحصیلان در این رشته انجام می شود. پس از سپری کردن تمامی مراحل آموزشی می توان به شخص طراح، مجری ذیصلاح یا مهندس ناظر گفت. نکته های ریز نورپردازی، تنظیم دما، آکوستیک و ... از دیگر ویژگی های مهم برای یک طراح داخلی خوب است.

توجه داشته باشید که طراحی دکوراسیون داخلی شامل رشته های مختلفی نظیر طراحی دکوراسیون تجاری، طراحی دکوراسیون ادارات، طراحی دکوراسیون فضای درمانی و ... می شود. توصیه می کنیم در زمان بازسازی منازل یا مکان های دیگر حتما با مهندسان شرکت ژوپین (طراحی، اجراء و انجام پروژه های عمرانی) در ارتباط باشید.

دکوراتور چیست؟

دکوراتور داخلی به شخصی گفته می شود که در چیدمان فضای داخلی با سبک های مختلف، مهارت و تخصص دارد. این واژه از اویل قرن نوزدهم تا بیستم شکل گرفت. به طور کلی ترکیب بندی یا استفاده از یک تصویر، سبب گرفتن ایده می شود. به عنوان مثال مکان، زمان، هنر های مدرن، دکو و ویکتوریا را می توان نام برد.

دکوراتور داخلی بیشتر باید به جنبه های زینتی بیشتر توجه کند که این توجه شامل آشپزخانه  برای کابینت و سینک، رنگ مبل و پرده ها، قاب سازی و قالب گیری می شود. پس درخواهید یافت که تفاوت زیادی میان طراحی دکوراسیون داخلی با یک دکوراتیو داخلی نیست.

تخصص های مختلف دکوراسیون داخلی

تا بدین جای مطلب با شرح مختصری از تاریخچه طراحی دکوراسیون داخلی، تفاوت طراح داخلی و دکوراتیو پرداختیم. اکا در ادامه تخصص های مختلف در ای زمینه طراحی دکوراسیون داخلی را ذکر خواهیم کرد. همراه ما باشید.

طراحی داخلی منازل مسکونی

در طراحی دکوراسیون داخلی منازل مسکونی باید به معیارهای کارفرما، متراژ محیط، استفاده از سبک های مختلف و ... دقت کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی تجاری

طراحی دکوراسیون داخلی تجاری طیف گسترده ای از مشاغل را در بر می گیرد که شامل فروشگاه های زنجیره ای، نمایشگاه هنرهای تجسمی، بازارهای کوچک یا مراکز خرید لوکس، فروشگاه های تخصصی مانند بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی آجیل فروشی یا طلا فروشی می شود.

دکوراسیون داخلی آموزشی

در طراحی دکوراسیون داخلی آموزشی باید به فضاها دقت بیشتری کرد. طراحی دکوراسیون داخلی آموزشی شامل آموزشگاه ها، دانشگاه ها، مدرسه ها، آرایشگاه های زنانه و ... می شود.

دکوراسیون داخلی درمانی

دکوراسیون داخلی درمانی به مکان هایی گفته می شود که بیمار در آن قرار می گیرد. مطب دندان پزشکی، آزمایشگاه ها، مطب پزشک ها، درمانگاه ها، بیمارستان ها و ... جزئی از این دسته طراحی دکوراسیون داخلی هستند. 

دکوراسیون داخلی خدماتی و رفاهی

در دکوراسیون داخلی خدماتی و رفاهی باید به این مکان ها اشاره نمود. هتل ها و اقامتگاه های بومگردی، مکان های مذهبی، بوستان ها، تفرجگاه ها، باشگاه های مربوط به بدنسازی و اسپا، مجموعه های آبی، کافه های محلی، چشمه های آب معدنی نظیر سرعین و ... 

دکوراسیون داخلی رستوران

رستوران یکی از مکان های مهم برای صرف غذا است. پسباید در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران دقت ویژه ای به چینش میز و صندلی ها، فضای سبز یا محیطی دلنشین کرد.

دیگر طراحی های دکوراسیون داخلی

یکی دیگر از رشته های تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی نشان دادن برند شرکت ها به عنوان رسانه است. طراحی کنسرت ها، طراحی مراسم ها و همایش ها، موزه ها، تئاتر و نمایشگاه ها از دیگر رشته های طراحی دکوراسیون داخلی است.

سبک های دکوراسیون داخلی

در ابتدای مطلب به سبک های مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی اشاره کردیم؛ اما در این قسمت به شرح کلی سبک های دکوراسیون داخلی با اولویت خواهیم پرداخت.

سبک مدرن

به جرات می توان گفت یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای طراحی دکوراسیون داخلی، سبک مدرن است. در این سبک از تمامی رنگ های خنثی استفاده می شود. ضمن این که هیچ خط صاف و قاعده ای برای این سبک وجود ندارد. این جنبش از ابتدای قرن 20 میلادی تشکیل شد که بیشترین توجه آن استفاده از رنگ ها و متریال های طبیعی است. یکی دیگر از برجستگی های این سبک طراحی دکوراسیون داخلی، استفاده نکردن از وسایل اضافه و غیر ضروری است.

سبک مینیمال

یکی دیگر از سبک های بسیار محبوب در طراحی دکوراسیون داخلی، سبک مینیمال است. ساده بودن و در عین حال عدم بهم ریخته بودن فضا، از بارز ترین ویژگی های این سبک است. در سبک مینیمال پایه، بر استفاده از وسایل ضروری و مهم گذاشته می شود. تمامی اشیائی که در فضا به سبک مینیمال قرار می گیرند فاقد جزئیات و ریزه کاری ها هستند. لازم به ذکر است که دیزاین به این سبک، شامل تک رنگی بودن (مونوکروماتیک) می شود.

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک مجموعه از قواعد و مفهوم اقتباس شده از یونان و رم باستان می باشد. در این سبک تمامی معیارهای لوکس بودن و شاهانه به خوبی دیده می شود. در سبک کلاسیک از خط های صاف، چینش متقارن وسایل، هارمونی اصولی رنگ، استفاده از کتیبه، ستون، مجسمه های گران قیمت آنتیک و ... استفاده می شود. بیشترین رنگ مورد استفاده در سبک کلاسیک، طلایی، سفید، قهوه ای و ... است.

سبک طراحی دکوراسیون داخلی روستیک

روستیک یکی از سبک های مشهور در میان افراد طبیعی پسند است، در این سبک از تمامی متریال های طبیعی استفاده می شود که شامل چوب و سنگ می شود. باید این سنگ و چوب ها بدون دخالت انسانی باشد تا جلوه طبیعی خود را حفظ کند. اما در حال حاضر برخی افراد ترجیح می دهند متریال های مدرن تری را نیز در این سبک استفاده نمایند.اما توصیه ما به شما این است که از متریال های نظیر فلز و پلاستیک به طور اندک در سبک روستیک بهره گرفته شود.

دکوراسیون منزل به سبک شیکر

شاید این نوع سبک بسیار ناشناخته یا کمتر شناخته شده باشد. این سبک به قدری جذاب است که اگر اطلاعات زیادی درباره آن هم نداشته باشید، باز هم مجذوب آن خواهید شد. استفاده از رنگ های خنثی نظیر بژ، طوسی، خاکستری و ...  سبب می شود تا فضایی جذاب و آرامش بخش ایجاد شود. اگر از چوب های تیره تر، در این نوع سبک استفاده نمایید، فوق العاده چشمگیر خواهد بود.

سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

این نوع سبک به دلیل این که با اقلیم و فرهنگ و هنر ایرانی ها سازگار است بیشتر به چشم می آید. در این نوع سبک می توان به طراحی هایی نظیر دوره قاجاری، دوره صفویه و ...اشاره نمود. اصالت و زیبایی این نوع سبک می تواند معجزه ای در خانه شما ایجاد کند که حتی افراد خارجی هم حسرت چنین دکوراسیونی را بخورند.

توجه داشته باشید اگر سبک معماری صفویه در دکوراسیون منزل شما حکم فرما شود، مقرنس هایی ظریف، آینه کاری های خیره کننده، گچبری های بسیار زیبا و ... را خواهید دید. استفاده از فرش های اصیل ایرانی دستباف، ایوان و ستون های بلند در سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی جایگاه ویژه ای دارد.
 

دیگر سبک های طراحی دکوراسیون داخلی

سبک ژاپنی
سبک چینی
سبک مراکشی
سبک ماوریک
سبک رومی
سبک مصری
سبک هندی
سبک یونان کهن
سبک انگلیسی
سبک روکوکو
سبک ویکتوریایی
سبک سوئدی
سبک فرانسوی
سبک آرت دکو
سبک آرت نوو
سبک اورگونومی
سبک گوتیک
سبک باروک
سبک مونوکروماتیک
سبک ایرانی (قاجاری)
سبک اسلامی(کمترین طرفدار جهان) ،برای ساخت مساجد و مکان های مذهبی

اصول رنگ ها در دکوراسیون منزل

دنیای رنگ ها، یک دنیای بی نهایت است که با ترکیب 2 رنگ، یک رنگ دیگر به دست می آید و این امر اجتناب ناپذیر است. همین رنگارنگی باعث شده تا رنگ ها نقش موثری در روحیه افراد داشته باشند. اما اتخاب رنگ هایی که با هم جلوه خاص تری دارند، بسیار زمان بر است. عده ای ترجیح می دهند خانه را با رنگ دلخواه خود تزئین کنند، اما پس از اتمام کار، نتیجه کار راضی کننده نخواهد بود. از این رو در عنوان های ذیل به رنگ هایی که ترکیب خوب و چشم نوازی دارند را ذکر کرده ایم.

آبی

این رنگ سبب می شود تا شما آرامش و خونسردی را به خوبی حس کنید. این رنگ در دسته رنگ های خنثی قرار می گیرد و از آن جایی که رنگ آسمان چنین است، فضایی بزرگ تر را جلوه می دهد. این رنگ برای اتاق خواب () بهترین گزینه است. زیرا در زمان استراحت، تمامی تنش ها و استرس های روز کاری را از شما دور می کند.

خاکستری و سفید

وجود این 2 رنگ در کنار یکدیگر، آرامشی وصف نشدنی را به شما هدیه می دهند. این ترکیب رنگی پیشنهاد تمامی دکوراتور ها به شما خواهد بود. بدین گونه که می تانید رنگ دیوارها را سفید و مبلمان را خاکستری انتخاب نمایید تا هارمونی رنگ و چینش منزل به خوبی دیده شود. این رنگ زیبا و خاص بیشتر در سبک مدرن دیده می شود.

سرخ مایل به قرمز

در وهله اول شاید تصور کنید که این چه نوع نگی است. اما زمانی که رنگ پایه (قرمز) را با آبی سلطنتی و رنگ زیتونی ترکیب کنید. یک سایه روشن جذاب و زیبا به دست خواهد آمد که انرژی مضاعفی را در فضا ایجاد می کند. این نوع رنگ در سالن پذیرایی همراه با ترکیب صحیح مبلمان می تواند جلوه ای استوایی ببخشد.

سفید

انتخاب این رنگدست شما را باز می گذارد تا هر طیف رنگی را که دوست دارید خلق نمایید. ترکیب سفید و صورتی (اتاق کودک)، سفید و آبی، سفید و سبز، سفید و طوسی، سفید و بنفش، سفید و زرد و ... از جمله این رنگ ها هستند. ضمن این که استفاده از این رنگ پایه باعث می شود تا خانه شما بزرگ تر به چشم بیاید.

کِرِم

رنگ کِرِم را می توان محبوب ترین رنگ در میان خانواده ها دانست. با انتخاب این نوع رنگ انتخاب های گسترده ای برای دکوراسیون منزل پیش روی شما قرار خواهد گرفت. دیوار هایی با رنگ کرم روشن و مبلمان سبز می تواند جلوه ای با نشاط را به خانه شما بدهد. البته رنگ کِرِم طلایی می تواند خانه ای مجلل را برای شما در پی داشته باشد.

آبی و طوسی

در بالای مطلب به خاصیت رنگ های طوسی و آبی اشاره کردیم، اما رنگ کردن دیوار با طوسی (طوسی روشن یا تیره بسته به سلیقه فرد و چیدمان اثاثیه) و مبلمان آبی می تواند چهره ای لطیف را در محیط منزل ایجاد نماید. از مزیت های رنگ آبی این است که با دیگر رنگ ها به خوبی ترکیب شده و چیدمانی متفاوت را خلق می کند.

قهوه ای

رنگ قهوه ای در دسته رنگ های گرم قرار می گیرد و نشان از طبیعت می دهد. این رنگ به دلیل خاصیت تیره بودنش، بیشتر در مبلمان و درب استفاده می شود. اما با ترکیب نمودن رنگ قهوه ای با کرم و یا دیگر رنگ ها، انتخاب مناسبی برای پرده خواهد بود. اگر هم به دنبال فضایی آنتیک هستید، ترکیب رنگ قهوه ای و زرد می تواند بهترین انتخاب باشد. ولی اگر رنگ قهوه ای را به طور کلی نمی پسندید، حتماً از اکسسوری های قهوه ای غافل نشوید.

معرفی برترین طراحان دکوراسیون داخلی جهان

دراپر دوروتی
پیر فرانسوا لئونارد فن تایم
سیبیل کولفکس
آلیس دی ولف
سیری موآم

طراحان دکوراسیون داخلی نام برده شده از برترین ها بوده و همیشه نام آن ها در این رشته هنری معماری به خوبی می درخشد.  اما از طراحان دکوراسیون داخلی قرن ۲۰ می توان به خواهر پریشی، جعفری ژرژ، کارلوس د بستیگویی، امیلیو تری، بلبل دیوید هیکس، وینسنت فورکید، دمینگ رابرت، ویر سلر کلی، جویس کری، استفان بودین، مونگیاردینو لورنزو و ... اشاره نمود.

طراحی دکوراسیون داخلی چه مراحلی دارد؟

مهم ترین نکته برای طراحی دکوراسیون داخلی این است که خواست های کارفرما را به خوبی برآورده نمایید. سپس با استفاده از دانش خود، طراحی های جذابی را با سبک های مختلف در نظر بگیرید. سپس با بهره گیری از اهل فن، کار خود را به سرانجام برسانید.

1-خواسته های کارفرما

فهرست بندی و اولویت قرار دادن خواسته های کارفرما، از مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی است. سبک دکوراسیون و نوع چیدمان باید با سوال هایی از کارفرما صورت گیرد. سپس با کسب اطلاعات از کارفرما یا دیدن عکس های مورد پسند ایشان، ایده ها و سلیقه کارفرما را خواهید دانست.

2- گرد آوردن اطلاعات فنی

در این مرحله شما هم عکس های کارفرما، سلیقه و صحبت های آن را به خوبی دیده و شنیده اید. حال وقت آن رسیده تا ذهن خود را آزاد کرده و ز دانش خود برای طراحی بهره گیرید. اگر هم سعی در ایجاد جزئیات هستید، ذهن شما قفل شده و نمی تواند به خوبی عمل کند. در انتها با تغییرات کمی میتوان جزئیات دکوراسیون داخلی را به دست آورد که در رشته معماری به این روش از کل به جزء شناخته می شود.

3-خلق اثر و تمرکز بر طراحی

تا بدین جای کار طراح دکوراسیون داخلی تلاش فراوانی برای خلق اثر نمی کند، بلکه اطلاعات را گردآوری می کند و سعی می کند طرح اولیه را در ذهن خود طراحی کند.

4-پیاده سازی طراحی با دست آزاد

در این مرحله طراح، تمامی هرآنچه را که در ذهن خود خلق کرده با جزئیات بر روی کاغذ پیاده می کند. در این مرحله نباید وسایلی که سبب برهم زدن تمرکز می شود را در اتاق طراحی دانست. یک نکته حائز اهمیت دیگر این است که اگر طراح همانجا چیزی به ذنش رسید، بر روی کاغذ پیاده کند تا فراموش نکند.
داخل شدن طرح در نرم افزار طراحی 2 بعدی
در این لول شما تمام ریز نکته ها و جزئیات طراحی دکوراسیون داخلی را به کمک اصول نقشه کشی، به طور مهندسی رسم خواهید کرد. استفاده از نرم افزار اتوکد برای رسم نقشه های 2 بعدی کاربرد دارد.

طراحی سه بعدی و رسم نهایی

در این مرحله با رنگ آمیزی و نورپردازی و سه بعدی سازی نقشه طراحی دکوراسیون داخلی، سعی می شود تا مخاطب درک بهتری از طراحی داشته باشد. سپس با ارائه کار نهایی، سعی در قبول کردن کارفرما برای انجام دادن طرح است. پس از تکثیر کردن نقشه ها، نقشه اصلی که زحمت فراوانی برای آن کشیده شده دردسترس همگان قرار نمی گیرد. یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی دکوراسیون داخلی در حال حاضر، تری دی مکس است. طراحی خروجی که این نوع نرم افزار عرضه می کند بسیار طبیعی و واقعی می باشد.

دوره طراحی دکوراسیون داخلی

دوره طراحی دکوراسیون داخلی در آموزشگاه های خصوصی و دولتی نظیر دانشگاه ها برگزار می شود. افرادی که دوره های تخصصی در این زمینه را سپری می کنند می توانند به یک طراح دکوراسیون داخلی، طراح معماری داخلی و دکوراتور تبدیل شوند. البته در این زمینه باز هم باید با مهندس معماری مشور شود تا از فضای ایجاد شده بتوان بیشترین استفاده را نمود.

نباید های مهم در دکوراسیون داخلی منزل

1-نباید فضای منزل را با استفاده از اشکال هندسی زیاد، شلوغ کرد.

در صورتی که علاقه مند به اشکال هندسی هستید، می توانید یک قسمت کوچک از سالن پذیرایی را به آناختصاص دهید تا فضای خانه در هم ریخته و شلوغ نشود.

2- ساده گرایی را فراموش نکنید

استفاده از وسایل های عجیب و غریب شاید در وهله اول نظر شما را جلب کند اما پس از مدتی شما را خسته می کند. پس همچنان از ساده گرایی استفاده کنید تا منزلی شیک، وسیع و آرامبخش داشته باشید.

3- جدی گرفتن قانون عدد فرد

قانون عدد فرد به این دلیل بید جدی گرفته شود که اگر توازن این عدد ها رعایت شود، سبب می شود تا فضای منزل خسته کننده نشود. اشیاء و جزئیات در این قانون بر روی عدد های فرد مرتب و چینش می شوند که باعث ایجاد فضایی جذاب، موثر، به یادماندنی و خاص می شود.