ساخت و بازسازی خدمات درمانی

دقت در بازسازی مراکز درمانی، آرامش و امنیت خاطر مراجعه کنندگان را در پی خواهد داشت

دیگر دسته بندی ها
ساخت و بازسازی خدمات درمانی
ساخت و طراحی داروخانه دکتر اسماعیل زاده
ساخت و طراحی داروخانه دکتر اسماعیل زاده

بازسازی پروژه های عمرانی و ساختمانی یکی از رشته های تخصصی معماری و مهندسی است که می تواند در زیبا سازی محیط، تاثیر به سزایی داشته باشد. از این ...


داروخانه دکتر مرتضوی
داروخانه دکتر مرتضوی

داروخانه یکی از مکان هایی است که بدون شک تمام انسان ها با هر قومیت و ملیتی به آن مراجعه می کنند. علتش هم این است که تمامی مردم ...


کلینیک دندانپزشکی دکتر هامونی
کلینیک دندانپزشکی دکتر هامونی

کلینیک دندانپزشکی دکتر هامونی که در حال حاضر مشاهده می کنید، تنها یک ساختمان قدیمی بود که نیاز به بازسازی و مرمت داشت. علاوه بر این موضوع، طراحی دکوراسیون ...


ساخت و بازسازی مراکز درمانی را اگر در زمره سخت ترین پروژه های عمرانی قرار دهیم، کار اشتباهی نکده ایم. زیرا ساخت و بازسازی مراکز درمانی به دقت بالایی نیاز دارد تا تمامی موارد در زمینه بهداشتی به خوبی رعایت شود. زمانی که یک ساختمان حال چه تجاری باشد چه درمانی نیاز به طراحی اولیه و سپس به طراحی دکوراسیون داخلی دارد.

ساخت و بازسازی مراکز درمانی این مسئله اهمیت ویژه ای دارد تا از سنگ های با کیفیت و ضد میکروب، در کف پوش مراکز درمانی استفاده شود. دومین عامل مهم در ساخت و بازسازی مراکز درمانی سیستم تهویه هوا می باشد که با طراحی و نصب سیستم تهویه مطبوع نظیر هواساز، این امر میسر می گردد.

در زمینه ساخت و بازسازی مراکز درمانی یک عامل مهم دیگر وجود دارد که آن هم سیستم فاضلاب مراکز درمانی است. این سیستم باید به گونه ای طراحی شود تا تمامی پسماندهای ناشی از فاضلاب، به بیرون از محوطه مرکز درمانی یا بیمارستان بدون پراکنده شدن آلودگی در هوا منتقل شود. پس اگر شما هم در این زمینه علاقه مند هستید همراه شرکت فنی و مهندسی ژوپین باشید.

استفاده همزمان بهره برداری و ساخت و بازسازی مراکز درمانی

یکی از مهم ترین مشکلات بازسازی مراکز درمانی، امکان استفاده هر 2 عامل در کنار یکدیگر است. بدین گونه که شرکت پیمانکار باید کار خود را به صورت قسمت، قسمت انجام دهد تا در روند بهبودی بیماران اختلالی ایجاد نشود. از این رو شرکت ژوپین با داشتن کارنامه ای درخشان در زمینه بازسازی داروخانه دکتر اسماعیل زاده و داروخانه دکترمرتضوی (جواب دهی همزمان داروخانه و بازسازی ساختمان) می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. در عنوان های ذیل به شرح مهم ترین نکته ها در این زمینه خواهیم پرداخت.

کفپوش، مهم ترین جزء ساخت و بازسازی مراکز درمانی

شما بهتر از ما می دانید که بیشترین آلودگی محیط، بر روی کف زمین قرار دارد. پس حسب الامر آن میکروب و آلودگی از طریق کف ساختمان به دیگر نقاط برده شده و سبب ساز آلودگی های محیطی می شود. در تحقیقات بسیاری به این نتیجه رسیده ایم که دیوار، سقف و کف مراکز درمانی، اولویت کار در ساخت و بازسازی است.

پس باید در ساخت و بازسازی کف مراکز درمانی از سنگ های ضد میکروب یا همان آنتی باکتریال استفاده کرد. از این رو مهندسان شرکت ژوپین استفاده از سنگ های کوارتز یا نانو سنگ ها را برای کف پوش و دیوار پوش مراکز درمانی به کارفرما پیشنهاد می دهد.

علاوه بر موارد بالا که در ساخت  ئبازسازی مراکز درمانی اشاره شد، باید به کف ساختمان از نظر شکستگی سنگ ها یا ایجاد چاله دقت نمود. زیرا ممکن است بیمارانی که با ویلچر یا تخت بیمارستانی رفت و آمد می کنند، دچار سرنگونی شوند. پس به این مورد مهم دقت بیشتری کنید.

سرویس بهداشتی در بازسازی مراکز درمانی

سرویس بهداشتی باید به گونه ای طراحی شود که از محیط افراد بیمار دور باشد. البته باز هم باید نظافت و طراحی داخلی سرویس بهداشتی به گونه ای انجام شود تا بتوان به طور روزانه، ان را مورد شستشو قرار داد.  یکی از مهم ترین اجزا در سرویس بهداشتی سیستم فاضلاب آن است.

پوسیدگی لوله ها یا نشتی به دلیل کهولت سن ساختمان ممکن است صورت بگیرد که همین امر مشکلات بهداشتی را فراهم می آورد. از این رو باید با طراحی یک سیستم فاضلاب دقیق و استفاده از بهترین مواد اولیه (بهترین لوله ها برای لوله کسی و ابزار آلات بهداشتی) یک پروژه بی عیب و نقص را به ثمر رساند.

مهم ترین نکته در این بخش، ایجاد سیستم تهویه فعال برای از بین بردن بوی بد و آلودگی هوای سرویس بهداشتی است. پساز اتمام این مراحل، باید از روشویی ها و شیرآلات مرغوب استفاده کرد تا علاوه بر پاکیزگی، محیطی زیبا را نیز ایجاد کند.

طراحی سالن انتظار

مسلما مکانی که بیماران برای پذیرش نزد پزشک، سپری  می کنند از اهمیت خاصی برخوردار است. زیرا بیشترین زمان مراجعه کنندگان در همین سالن می گذرد و اگر محیط و فضای مناسبی ایجاد نشود. ممکن است اضطراب، دلهره و نگرانی بیشتری را برای بیمار ایجاد کند.

 نورپردازی سالن انتظار، همچنین استفاده از فلاور باکس می تواند موجبات یک محیط فرح بخش و دور از استرس را ایجاد کند. از این رو مهندسان شرکت ژوپین با پیشنهاد طراحی های زیبا و منحصر به فرد، زمینه یک ساخت و بازسازی کامل و لوکس را فراهم می آورند.

رنگ در ساخت و بازسازی مراکز درمانی

بر کسی پوشیده نیست که استفاده از رنگ های درست و اصولی، تاثیر مهمی در محیط می گذارد. از این رو استفاده از رنگ های مطابق با توجه به سبک معماری و کاربری بنا، می تواند پایان بخش خوبی، برای اتمام ساخت و بازسازی مکان های درمانی باشد.

رنگ سفید نشانه آرامش، صلح و پاکی است. آبی نشانه آسمان بی منتها بوده که خدا را می توان در آن جستجو کرد و این جستجو سبب اطمینان خاطر می شود. رنگ سبز نیز نشان دهنده امید به زندگی و سبز شدن جوانه است. از این رو در بیشتر مکان های درمانی از رنگ سبز، سفید و آبی استفاده می شود.

بازسازی مطب پزشکان

مطب پزشکان از دیگر فضاهای درمانی به شمار می رود که تعداد کمتری مراجعه کننده به نسبت بیمارستان و درمانگاه ها دارد. از این رو باید این بازسازی به گونه ای انجام شود تا هیچ خللی در کار مطب به وجود نیاید. در بازسازی مطب پزشکان هم  باید نکته هایی که در بازسازی فضاهای درمانی ذکر شد اعمال شود. در ذیل به تعدادی از پروژه های ژوپین کمپانی در این رابطه اشاره می شود.

مطب دکتر حسین حامدی

کلینیک زیبایی دکتر حامدی یکی از بهترین مراکز جراحی پلاستیک در مشهد است. کار ساخت و بازسازی مطب این پزشک توسط شرکت ژوپین انجام شده و در سالن انتظار و میز پذیرش، طراحی های فوق العاده ای صورت گرفته است. نورپردازی جذاب، استفاده از فلاور باکس در سالن انتظار و ... تنها بخش کوچکی از این تغییرات هستند. شما می توانید برای مشاهده اطلاعات بیشتر بر روی بازسازی کلینیک زیبایی دکتر حامدی کلیک نمایید.

ساختمان پزشکان فردوسی

از دیگر پروژه های مهم شرکت فنی و مهندسی (jupin) ساخت و بازسازی ساختمان پزشکان فردوسی است. در این ساختمان چندین پزشک متخصص فعالیت می کنند که هر کدام تخصصی جداگانه دارند. در مقاله طراحی دکوراسیون فضاهای درمانی توضیحات جامعی را بیان کردیم که می توانید به ان مراجعه کنید. اما برای دیدن عکس های قبل و بعد این ساختمان پزشکی، بر روی کلمه بازسازی ساختمان پزشکان فردوسی کلیک کنید.

کلینیک دندانپزشکی دکتر هامونی

کلینیک دندانپزشکی دکتر هامونی از دیگر پروژه های ژوپین کمپانی است. یک ساختمان قدیمی و فرسوده که هیچ زیر ساخت درستی برای کلینیک نداشته است. اما شرکت فنی و مهندسی (jupin) با طراحی و اجراء و بازسازی این کلینیک، تمامی اصول سازمان بهداشت را رعایت کرده و سیستم فاضلاب بسیار پیشرفته ای را برای یونیت های دندانپزشکی طراحی کرده است.

کلام آخر در بازسازی فضاهای درمانی

با این که پیچیدگی های بازسازی فضای درمانی بسیار زیاد است اما در این مطلب به شرح مهم ترین نکات پرداخته ایم. شما می توانید علاوه بر بازسازی مکان های درمانی، بازسازی مطب خود را به دست مهندسان شرکت ژوپین بسپارید تا در کمترین زمان و کمترین هزینه، پروژه ای عالی را به شما تحویل دهند.