سیستم گرمایش از کف یکی از راه حل های امروزی برای گرمایش بیشتر ساختمان و یا خانه های مسکونی می باشد که می تواند در فصل های سرد سال مانند زمستان و یا پاییز، کابردی ترین و بهترین روش به شمار رود. با راه اندازی این سیستم افراد می توانند به راحتی در سرمای شدید، گرمای تابستان را در دل خانه احساس کنند و از فضای داخل لذت کافی را ببرند. 

چگونگی کار سیستم گرمایش از کف، معایب و مزیت های این سیستم، اطلاعاتی است که هر فردی نیاز دارد پیش از راه اندازی در محل اقامت، از آن اطلاعات کافی را کسب کند. اگر شما نیز از سرمای هوا در فصل های سرد خسته شده اید و قصد دارید یکی از بهترین روش ها برای رفع این مشکل را در محل کار، خانه و .... راه اندازی کنید، این مطلب ژوپین کمپانی را تا انتها دنبال کرده و اطلاعات کافی از این سیستم را به دست آورید. در ادامه ابتدا کمی درباره سیستم گرمایش صحبت خواهیم کرد.

سیستم گرمایش از کف چیست و برای چه مکان های مناسب می باشد؟

سیستم گرمایش از کف به این صورت است که از زیر کف محل مورد نظر، لوله هایی 5 لایه و یا سه لایه کشیده شده که آب داغ و یا همان گرم از این لوله ها عبور می کنند. این گرما در داخل لوله ها سبب شده تا حرارتی بالغ بر 29 درجه سانتی گراد بر تمامی فضای محل پخش شود و شما گرمایی یک نواخت را در تمامی محیط احساس کنید. ضمن اینکه گرما تا 2 متر ارتفاع را در بر خواهد گرفت که بنا به همین موضوع، علاوه بر کف محیط تمامی سطح تا سقف نیز گرم می شود.

سیستم گرمایش از کف
مزایا و معایب سیستم گرمایش از کف

مقاله مرتبط : صفر تا صد ساخت و بازسازی

مزیت های سیستم گرمایش از کف چیست؟

سیستم گرمایش از کف دارای مزیت های بسیاری است که سبب شده امروزه افراد این نوع راه حل را به دیگر سیستم های گرمایشی مانند شوفاژ، شومینه و یا بخاری ترجیح دهند. مهم ترین مزیت این سیستم، صرفه جویی آن تا 25 یا 30 درصد نسبت به دیگر دستگاه های گرمایشی می باشد که بدون شک این امر می تواند در محیط های بزرگ، بهترین روش برای ایجاد گرما به حساب آید. 

قطعا بیشتر افرادی که سیستم های گرمایشی ذکر شده در بالای مطلب را در محل خود نصب کرده اند، متوجه شده اند که تنها ایستادن در کنار آن ها، گرما را به آن ها منتقل می کند. یکی از مزیت های دیگر سیستم گرمایش از کف رفع کردن این مشکل می باشد؛ زیرا در تمامی محیط گرما به طور یکسان پخش شده و حتی بزرگی و کوچکی محل تاثیری بر آن نخواهد داشت.

رفع آلودگی های محیطی و صوتی در استفاده از سیستم گرمایش از کف

یکی دیگر از مشکلاتی که همیشه باعث آزده خاطری؛ مخصوصا در خانم ها دیده می شود، سیاهی دیواره های خانه و یا محل می باشد که این بر اثر سیستم هایی مانند بخاری، رادیاتور و .... پدید خواهد آمد. سیستم گرمایش از کف این مشکل را به طور کامل رفع کرده و جلو گیری از ایجاد باکتری در فضا می کند. ضمن اینکه هیچگونه سر و صدایی در محیط باعث بر هم خوردن تمرکز افراد نمی شود و یا با اسغال فضایی چندان کوچک باعث اختلال در دکوراسوین داخلی نخواهد شد.

بیشتر بخوانید : نکته های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی

سیستم گرمایش از کف
آرامش بیشتر با سیستم گرمایش از کف

در سیستم گرمایش از کف شما می توانید هر گونه پارکت از جمله پارکت های چوبی، سرامیکی و کف پوش سنگی و .... را در دکوراسوین به کار برید. علاوه بر این امر، این سیستم ها نسبت به دیگر دستگاه های گرمایشی، طول عمر بالا تری دارند و کمتر فرد نیاز به تامیر و یا جایگزین کردن خواهد کرد. 

چرا برخی از نصب سیستم گرمایش از کف منصرف می شوند؟

سیستم گرمایش از کف علاوه بر تمامی مزیت های ذکر شده، دارای معایبی می باشد که سبب شده افراد گاهی با وجود بودجه و یا نیاز به این سیستم از نصب آن در محل منصرف شوند. شاید به گوش شما نیز خورده باشد که این سیستم برای بدن مضر و یا افراد را دچار اختلال خواهد کرد. این مورد یکی از نظر های کارشناسان می بادش که با توجه به مدرن بودن این سیستم اعلب زیاد از این موارد به گوش می رسد که گاهی تنها گذافه گویی می باشد و گاهی نیز ممکن است این نظریه ها صرف داشته باشد.

مهم ترین عیب در سیستم گرمایش از کف این است که افراد پس از نصب این سیستم و ایجاد کف پوش بر روی آن، دیگر امکان عوض کردن کف پوش را نخواهند داشت. همچنین در زمان ایجاد و نصب باید توسط افراد مجرب با ملایمت بسیار بر روی آن سیمان کشیده شده تا به مشکل برنخورید. 

مهم ترین عیب در سیستم گرمایش از کف این است که افراد پس از نصب این سیستم و ایجاد کف پوش بر روی آن، دیگر امکان عوض کردن کف پوش را نخواهند داشت. همچنین در زمان ایجاد و نصب باید توسط افراد مجرب با ملایمت بسیار بر روی آن سیمان کشیده شده تا به مشکل برنخورید.

سیستم گرمایش از کف
لوله و بست مربوط به گرمایش از کف

شما در همان ابتدای نصب سیستم گرمایش از کف نمی توانید گرمایی 36 درجه را در سطح محل احساس کنید، این گرما در همان ابتدای راه اندازی 20 درجه است که به مرور زمان و در هر 12 ساعت 5 درجه به آن اضافه خواهد شد. اینگونه پس از 36 ساعت به درجه ایده آل یعنی همان 36 درجه خواهد رسید که البته این موضوع به دلیل وارد نشدن شوک ناگهانی بر اثر گرمای بیش از حد به سیستم می باشد.

حال که با سیستم گرمایش از کف آشنا شده اید و مزیت ها و معایب آن را می دانید، وقت آن رسیده تا با مشاوره گرفتن از کارشناسان و مهندسان مجرب در این زمینه، تصمیم درستی را اتخاذ نمایید. جهت برقراری ارتباط با مهندسان مجرب ژوپین کمپانی با شماره های 09126664539 و 09155113522 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید :
منابع :