کلوزت روم نام اتاق و فضایی می باشد که دارای دراور ها، قفسه ها، کمد های مناسبی برای نگهداری از لباس ها و قرار دادن کفش ها و ... می باشد. معمولا اتاق های کلوزت آینه های قدی دارند تا پس از پوشیدن لباس، لباس های خود را چک کنید. همچنین یک صندلی یا مبل برای راحت تر پوشیدن کفش ها در آن تعبیه شده است. طبق بررسی های انجام شده توسط شرکت فنی و مهندسی ژوپین چنین بر می آید که کلوزت، یکی از اصلی ترین نیاز های هر فرد در داخل ساختمان است.

برای آگاهی بیشتر بخوانید : با انواع سقف ساختمانی آشنا شوید

کاربرد کلوزت روم چیست؟

کلوزت روم یا واک این کلوزت یک محیط امن برای نگهداری و محفوظ کردن لباس ها و یا لوازم های موردنیاز ایجاد می کند. چون تمام وسایل در دسترس است و برای خانم ها کار را بسیار آسان تر می کند. اصولا کلوزت روم از جداسازی فضاهای مختلفی برای چیدن وسایل شخصی و لباس های رسمی، مجلسی و قفسه هایی برای قراردادن کفش ها تشکیل شده است.

اتاق لباس کمک فراوانی به استفاده مفید و بهینه از فضا می کند. ضمن این که جلوه خاص و زیبایی را به اتاق شما می دهد. در این فضا برای آرایش و خود آرایی هم میزی در نظر گرفته می شود که این مورد سبب زیبایی دوچندان اتاق می شود. یکی از اصلی ترین و مهم ترین عناصر موجود در کلوزت، نورپردازی مناسب است.

زیرا معمولا این فضا ها دارای نور مصنوعی هستند که باعث می شود ایرادات کار را متوجه نشد. میزان و مقدار روشنایی باید طوری باشد که تمامی قسمت ها و رنگ لباس ها به بهترین شکل دیده شود و سایه نیندازد.

اطلاعات بیشتری کسب کنید: صفر تا صد ساخت و بازسازی

ویژگی های واک این کلوزت

1 -فضای بسیاری در اختیار شما قرار می دهد تا درباره وسایلی که اصلا کاربردی برایتان ندارد، تصمیم درستی بگیرید.

2 -کاملا سازمان یافته است.

3 پولتان را هدر نمی دهید و مدیریت درستی بر روی وسایل خود خواهید داشت.

کمد های کلوزت از چه متریالی ساخته شده اند؟

کمد های کلوزت را می توان با بودجه ای که در نظر گرفته اید به ترتیب با متریال های ام دی اف، روکش ملامینه، هایگلاس های براق، ممبران، روکش وکیوم و رنگ های پولیشی و پلی استر سفارش داد. البته هرکدام از این متریال ها زیبایی و طرفداران خاص خود را دارند.

همچنین برای زیبا تر شدن کلوزت اتاق، می توانید جنس و رنگ کمدتان را با کلیات طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود تطبیق دهید تا هارمونی فوق العاده ای ایجاد شود. درخصوص صفحه جزیره مستقر در کلوزت، از صفحه کورین سفید استفاده کنید که بارنگ درب و بدنه های کمد همرنگ باشد و به خوبی با هم سِت شوند.

مطلب ویژه : پل حرارتی چیست؟

ابعاد کلوزت روم چه مقدار باید باشد؟

فضایی که برای اتاق لباس در نظر گرفته می شود با متراژ منزل برابری می کند. بدین گونه که برای فضاهایی کوچک، کلوزت مناسب با آن فضا طراحی می گردد. ساخت کلوزت، بسته به سلیقه هر شخص می تواند اتاقی بزرگ باشد یا یک کمد بزرگ. به هر حال جهت طراحی متناسب با متراژ منزل حتما با کارشناسان امر مشورت کنید.

از چه رنگ هایی برای کمد لباس استفاده کنیم؟

بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که با هم همخوانی داشته باشد. هماهنگی بین رنگ ها باعث زیبایی ظاهری کمد و ایجاد حس تعادل بصری می گردد. استفاده از رنگ طلایی می تواند انتخاب خوبی باشد. برق رنگ های طلایی جلا دار به جلوه کلوزت کمک شایانی می کند و باعث می شود لوکس تر دیده شود.

خواندن این مطلب را از دست ندهید : مزایای سیستم گرمایش از کف

آینه برای استفاده در کلوزت روم

برای پرکردن فضاهای خالی بر روی دیوارها می توانید از آینه استفاده کنید. یک آینه تمام قد با قاب زیبا یک نیاز مهم برای استفاده در اتاق کلوزت است. همان طور که می دانید آینه باعث می شود اتاق بزرگ تر دیده شود و با انعکاس نور داخل آینه؛ جلوه اتاق را هم چندین برابر می کند.

سامان دهی فضاهای داخلی

از دیگر فواید کلوزت سامان دهی فضاهای داخلی کوچک است که می توانید با سفارش باکس های کوچکتر، اکسسوری ها و لوازم کوچک خود را درون آن ها بگذارید. راه دیگر این که می توانید کشو هایی را در کلوزت در نظر بگیرید تا جداسازی لوازم و لباس برای شما راحت تر باشد. به طور مثال کشو های قفسه بندی شده برای کراوات، جوراب ها، عینک و جواهرات بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید: ممیزی انرژی در ساختمان چه ویژگی هایی دارد؟

نکته مهم در کلوزت روم این است که اگر به درستی اجرا نشود، سبب زشتی و به هم ریختگی منزل می شود. پس برای جلوگیری از این اتفاق بد، توصیه می کنیم با مشورت گرفتن از مهندسان و متخصصان در این زمینه، اقدام به ساخت کلوزت روم نمایید. شماره های 09155113522 و 09126664539 در اختیار شماست تا بتوانید با مهندسان ژوپین کمپانی در تمامی ساعات شبانه روز  ارتباط برقرار کنید.

بیشتر بخوانید :
منابع :