متن

طراحی فضاهای درمانی یک کار تخصصی است که می طلبد بازسازی و ساخت فضاهای درمانی، توسط متخصصان و مهندسان مجرب انجام گردد. این مسئله زمانی حساس می شود که طراحی فضاهای درمانی مخصوص کلینیک دندانپزشکی باشد.

طراحی فضاهای درمانی، تخصص شرکت مهندسی ژوبین است که بازسازی داروخانه دکتر اسماعیل زاده و طراحی و ساخت کلینیک زیبایی دکتر حسین حامدی، تنها بخش کوچکی از پروژه های طراحی فضای درمانی شرکت ژوبین است. در ادامه با بازسازی یک کلینیک دندانپزشکی آشنا خواهید شد.

 

در طراحی فضاهای درمانی چه معیارهایی باید سنجیده شود؟

طراحی فضاهای درمانی، مخصوصا دندانپزشکی باید به نحوی باشد که تمامی نکات ریز بهداشتی در آن رعایت شود. به عنوان مثال یونیت های دندانپزشکی به دلیل فضای وسیعی که از محیط می گیرند، باید به طور دقیق جایگذاری شوند. نکته دیگر این که اتصال یونیت های دندانپزشکی به فاضلاب مهم ترین مسئله است، زبرا اگر به درستی انجام نگردد، سبب تولید بوی نامطبوع در فضا می شود.

همانطور که می دانید یونیت های دندانپزشکی هم به لوله آب متصل هستند و هم لوله فاضلاب. لوله اب به دلیل این که بعد از اتمام کار، دهان بیمار شستشو داده شود و فاضلاب بدین جهت که تمامی اب های استفاده شده از یونیت ها خارج شود و بهداشت به خوبی رعایت شود.

طراحی فضاهای درمانی با نورپردازی دقیق و زیبا

یکی دیگر از عواملی که باید در طراحی فضاهای درمانی به آن پرداخته شود، نورپردازی اصولی و دقیق و زیبا می باشد. همانطور که آگاه هستید، رنگ ها نقش به سزایی در زندگی ما دارند. بگونه ای که حتی در دین اسلام هم به رنگ ها توجه ویژه ای شده است.

اما نورپردازی که در این کلینیک دندانپزشکی صورت گرفته بسیار خاص بوده و آرامش روانی خوبی را برای بیماران فراهم می کند. استفاده از رنگ های آرامش بخش و طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک دندانپزشکی هم با این اصول طراحی و ساخته شده است.

اگر می خواهید مدرن ترین متریال های معماری را در بازسازی ساختمان ها، طراحی و ساخت فضاهای درمانی انجام دهید، توصیه می کنیم با کارشناسان مجرب شرکت مهندسی ژوبین در ارتباط باشید. شرکت مهندسی ژوبین پرونده درخشانی در زمینه طراحی فضاهای درمانی، پروژه های بازسازی، پیمانکاری دارا میباشد.