متن

 

طراحی فضاهای درمانی، علاوه­بر­این­که سبب زیبایی ظاهری شده، باعث می­شود تا بیمار نیز (مخصوصا کودکان) در زمان مراجعه به کلینیک یا درمانگاه­ها احساس ترس کمتری داشته باشد. شرکت فنی و مهندسی ژوپین، طراح فضاهای درمانی و ساختمانی، بازسازی پروژه­های عمرانی و ... است که با مدرن­ترین طراحی­های روز دنیا، زیبایی خارق­العاده­ای به فضاهای درمانی و ساختمانی می­دهد.

طراحی فضاهای درمانی (مانند کلینیک­های زیبایی)، می­طلبد که با وسواس بیشتری انجام شود تا مکان درمانی، بسیار دلچسب شود. از این ­رو در این مطلب شما با یک مطب زیبایی آشنا خواهید شد که طراحی ساده­ای داشته است؛ اما شرکت فنی و مهندسی ژوپین با جدیدترین متریال مهندسی، دست به بازسازی این فضای درمانی زده است که در عکس­ها مشاهده می­شود.

 

 

ساخت فضاهای مخصوص در مطب درمانی

در طراحی و ساخت فضاهای درمانی، مخصوصا این مطب زیبایی، مهم­ترین نکته، دارا بودن ویتینگ روم یا همان اتاق انتظار است که با ایده­های جذابی باید آراسته شود؛ زیرا بیشتر بیماران در این فضا قرار گرفته و باید ساعاتی را در اتاق انتظار سپری کنند.

از این رو در طراحی این فضای درمانی، یک فلاورباکس در نظر گرفته شده تا جلوه­ای خاص­تر به مطب ببخشد. ضمنا یک کانتر برای منشی طراحی شده تا نوبت­دهی بیماران و مراجعه­ی آن­ها به اتاق پزشک، انجام گیرد. همان­طور که در عکس­ها مشاهده می­کنید، کانتر منشی بسیار شیک و خاص است.

 

 

 

یکی دیگر از طراحی­ها، ساخت اتاق وی­آی­پی برای بیماران مخصوص است که خدماتی خاص­تر را دریافت خواهند کرد. استفاده از سنگ­های کوارتز، سبب شده تا فضایی بس خارق­العاده در فضای درمانی ایجاد شود.  در ضمن خوب است بدانید که سنگ کوارتز، یک سنگ آنتی­باکتریال است و شرایط فراهم­سازی بهداشت بیشتر فضای درمانی را فراهم می­کند.

 

     

 

اتاق مخصوص دکتر و درمان در طراحی فضای درمانی

در طراحی و ساخت فضای درمانی، اتاق مخصوص دکتر، طراحی شده که از صندلی­های چرمی شیک، میز کار خاص و ... برخوردار می­باشد. اکسسوری­های مختلف در اتاق پزشک باعث می­شود تا بیمار استرس کمتری را تجربه کند و در نهایت ویزیت دکتر به نحو احسن انجام شود.

اتاق درمان از دیگر طراحی­های این فضای درمانی است که برای عمل­های سرپایی همچون معاینه، پانسمان، ترمیم مکان جراحی شده و ... طراحی و ساخته شده است. فضای اتاق درمان نیز همانند ویتینگ روم و اتاق پزشک، فوق­العاده شیک دیزاین شده است که این اثر هنرمندی شرکت فنی و مهندسی ژوپین را به نقش می­کشد.