متن

نحوۀ اجرای صحیح بلوکه های اتو کلاو در تیغه چینی

بلوکه های اتو کلاو که در واقع مدرنترین، بهترین و سبکترین نوع برای سازه های ساختمانی هستند، باید به طور صحیح اجرا شوند. زیرا زمانی که تیغه چینی با بلوکه های اتو کلاو انجام بگیرد، اما نحوۀ اجرای آن اصولی نباشد، خرابی هایی را در پی خواهد داشت.

اجرای صحیح بلوکه های اتو کلاو باعث وزن بسیار سبک ساختمان و ایجاد عایقهای صوتی و حرارتی مناسب جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و ... می شود. البته نام دیگر بلوکه های اتو کلاو، بلوکه های هبلکس است که توسط یک آرشیتکت سوئدی، اختراع و به بازار ساختمانسازی عرضه شد.

در اجرای صحیح بلوکه اتو کلاو در تیغه چینی باید پس از تکمیل نمودن دیوار و اعمال صحیح گچ بر روی تیغه یا دیوار، سطح آن آبپاشی شود. دقت داشته باشید که زمان آبپاشی دیوار یا تیغه تا زمان گچ کردن دیوار، 1 ساعت است. در ادامه همراه ژوپین باشید تا با نحوۀ اجرای این نوع سازه آشنا شوید.

بلوکه اتوکلاو در تیغه چینی چه ملاتی میخواهد؟

نحوۀ اجرای صحیح بلوکه های اتو کلاو در تیغه چینی این است که در رج اول تیغه چینی، باید ملات نوستالژی طبق نظر بیشتر مهندسان استفاده شود. سپس باید از چسب مخصوص بلوکه های اتو کلاو یا ملاتهای خشک فرآوری شده برای این نوع تیغه چینی استفاده شود تا استحکام آن چند برابر شود.

ملات بلوکه های اتو کلاو باید مطابق با استاندارد ملی کشور به شماره 706 باشد تا از مرغوب بودن آن اطمینان حاصل گردد. سپس بعد از چیدن تیغه در رج اول، باید ملاتهای بسیار نازکی بر روی بلوکه های قبلی ریخته شود تا بلوکه جدید روی آن قرار بگیرد.لازم به ذکر است در زمان اجرای بلوکه اتو کلاو در تیغه چینی به دلیل روانی کار، حتماً از آب متناسب با ملات استفاده شود تا چسبندگی و دوام تیغه بالا رود.

آیا بلوکه اتو کلاو از بهترین سقف های ساختمانی میباشد؟

همانطور که در مقاله انواع سقف های ساختمانی توضیح داده ایم، بهترین نوع سازه برای سقف ساختمانی، استفاده از بلوکه های اتو کلاو میباشد. نه تنها برای سقف، بلکه بلوکه های اتو کلاو برای تیغه چینی نیز مورد استفاده قرار میگیرند. با تمام این تفاسیر اگر اجرای بلوکه های اتو کلاو به طور صحیح انجام نشود، مشکلاتی را در پی خواهد داشت.

اگر بلوکه اتو کلاو در تیغه چینی درست اجرا نشود، سبب ترکخوردگی، بد قواره شدن دیوار و ... میشود. بهترین روش این است که حتماً بازسازی منازل یا بازسازی ویلای خود را به دست شرکتی حرفه ای بسپارید، تا با خاطری آسوده پروژه خود را به اتمام رسانید. شرکت مهندسی ژوپین با برخورداری از دانش و تجربه کاربردی میتواند بهترین مشاوره ها را در زمینه پروژه های ساختمانی، ویلایی یا بازسازی به شما دهد.